Blogerzy potrafią być bardzo pomocni w branży SEO.

Blogerzy potrafią być bardzo pomocni w branży SEO.

Blogi stają się coraz bardziej mocne, a i my czytamy ich coraz to więcej. Blogi są fajne. Dlaczego? Ponieważ jest to lekka i łatwa w przyswojeniu, forma podawania których, ale wartościowych i merytorycznych informacji. Dzięki blogom, jesteśmy wstanie przeczytać kilka wpisów na różnych blogach i nie jesteśmy tym znużeni. Blogi czyta się łatwo i przyjemnie, dlatego też cieszą się one taką popularnością. Taki internetowy dziennik z podziałem chronologicznym, jest niczym czytanie czyjegoś pamiętnika (oczywiście po wcześniejszym pozwoleniu, tejże osoby), czyli sprawia nam to sporą przyjemność już z samego obcowania z tą formą przekazu. Wiele firm zauważyło ten trend. I już wiele z nich to wykorzystało. Blogerzy bardzo chętnie podejmują działania marketingowe, ponieważ przynosi im to spore zyski. A kto nie chciałby zarabiać na tym, co kocha? Pokażcie mi takiego, czy taką! Kiedy nasza pasja, zaczyna przynosić korzyści materialne, każdy zazwyczaj dostaje wiatr w skrzydła i zdaje sobie sprawę z tego, że pasja, może przemienić się w pracę na pełen etat. A to chyba marzenie wielu osób.

Reklama dźwignią handlu.

Jak blogerzy mogą pomóc branży SEO? W bardzo prosty sposób. Dzięki blogerom, jesteśmy w stanie dotrzeć do naprawdę sporej liczby odbiorców i jeśli bloger obraca się w tym samej branży, to napływ internautów mamy gwarantowany. Blogerzy wpływają także znacznie na,,social proof’’ czyli tłumacząc z języka Szekspira, mają wpływ na wiarygodność społeczną naszej marki, produktu czy strony. Sprawi to, że w oczach przyszłych klientów sporo zyskamy, ponieważ skoro ten sławny bloger, korzysta z naszych produktów/usług, to na pewno muszą być one dobre. On ze złych rzeczy nie korzysta, a jeśli są złe, to głośno o tym mówi. Współpraca z popularnym blogerem sprawi także, że najprawdopodobniej, podniesie się wiarygodność naszej strony w oczach robotów Google, czyli po prostu pozytywnie wpłynie to na pozycjonowanie. A to, jak wszyscy wiemy, jest kluczowe, jeśli chodzi o działalność w Internecie. Badania wskazują na to, że wyszukiwarka Google, pozytywnie podchodzi do blogów. Dlaczego? Ponieważ są bardzo często aktualizowane, czyli cały czas jest na nich ruch, co oznacza, że musi być na nich interesująca internautów treść.

Sukces bloga, będzie także Twoim sukcesem!

Wszystko wskazuje na to, że współpraca z blogerami, zacznie tylko przybierać na sile. Już teraz bardzo widoczny jest ogromny wzrost influencer marketingu i wszystko na to wskazuje, że będzie to wiodąca moda, w reklamowaniu swoich usług, czy produktów. Dlatego warto jest zacząć czytać blogi z naszej branży i już rozglądać się za blogerem, który sprawi, że nasza strona będzie coraz lepsza i będzie przynosiła coraz większe zyski.
Blogerzy stają się coraz większą siłą, jeśli chodzi o e-marketing, ponieważ są naturalni i ludzie właśnie takich reklam oczekują. Każdy z nas ma już dość gadających parówek, które non-stop wyskakują w przerwach reklamowych. Czas kreowania wizerunku marek stron i produktów, przez poczytnych blogerów, właśnie nadszedł!