Co ma do zaoferowania WordPress?

Każdy chce się znaleźć w Internecie, bo jest to idealne pole do reklamowania się i rozwijania swojej działalności. Jednak nie każdy zna się na tyle na programowaniu i kodach HTML, żeby mógł sobie sam zaprojektować i stworzyć stronę www. Zwykle wynajmuje się do tego specjalistów w tej dziedzinie, czyli pracowników SEO. Takich firm jest mnóstwo jest z czego wybierać, ale dopiero co powstające firmy, które nie mają zbyt wielkiego budżetu na ten cel, wolą czasem poszukać tańszej propozycji. I taką właśnie propozycją jest platforma Word Press, która została stworzona z myślą o tych osobach, które chcą mieć stronę internetową a nie znają się za bardzo na technicznej stronie tworzenia takiej strony.

Czym jest WordPress

Jak już wspomniano, WordPress to specjalna platforma, która służy do tworzenia stron www. Początkowo celem tej platformy, było tworzenie blogów osobistych. Obecnie na tej platformie można znaleźć blogi, strony firmowe, sklepy internetowe i zwykłe strony www. Jak więc widać platforma ta mocno się rozbudowała i ma coraz ciekawszą ofertę dla swoich klientów. W prostych słowach WordPress oznacza zarządzanie treścią (CMS), co pozwala na tworzenie, edytowanie, publikowanie i poprawianie stron internetowych. To wszystko jest możliwe dzięki przeglądarce internetowej. Osoby, które w ogóle się nie znają na projektowaniu stron, nie mają żadnej technicznej wiedzy, bez problemu poradzą sobie z założeniem strony internetowej na WordPress. Wszystkie czynności na stronie internetowej na WordPressie, można wykonać całkiem samodzielnie, bez fachowej pomocy. Nie ważne czy trzeba dodać nowe wpisy, czy trzeba zmienić słowa kluczowe, czy dodać lub usunąć grafiki, z tym wszystkim można sobie poradzić w pojedynkę. Według najnowszych danych, około 25% wszystkich stron internetowych, zostało stworzonych właśnie na platformie WordPress. To świadczy o tym, jak bardzo ta platforma jest popularna i jakie korzyści daje jej właścicielom. Poza WordPress, są jeszcze inne podobne platformy, które skupiają się na CMS. Ale to właśnie WordPress, wiedzie prym w tej kategorii i jest najchętniej wybieraną platformą, w celu założenia strony internetowej zupełnie za darmo.

Zalety WordPress

Platforma WordPress ma liczne zalety, które zachęcają do skorzystania z tej oferty. Przede wszystkim platforma jest bardzo intuicyjna. Na każdym kroku tworzenia czy optymalizowania strony www, można korzystać z licznych wskazówek, które są bardzo pomocne. Ponadto jest tam wiele dodatków, wtyczek, znaczników, czcionek do wyboru i całych szablonów graficznych. Tworzenie strony z WordPress, jest więc dziecinnie proste. Nie można też pominąć faktu, że korzystanie z WordPress jest całkowicie darmowe i nic nie kosztuje. To w dużej mierze przykuwa uwagę tych, którzy chcą zaoszczędzić na marketingu internetowym a zwłaszcza na projektowaniu strony www. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę, że jeśli zleci się stworzenie strony www jakiemuś podwykonawcy, to jeśli nie ma się bladego pojęcia o optymalizacji takiej strony, jej pozycjonowaniu i ogólnych kwestiach związanych z zarządzaniem stroną, to w przyszłości i tak będzie trzeba szukać płatnej pomocy w tej kwestii. Nic więc dziwnego, że wielu użytkowników Internetu decyduje się na proste stworzenie strony na WordPress, bo tam wiedza techniczna nie jest im w ogóle potrzebna.

Dwie odmiany WordPress

WordPress występuje w dwóch odmianach, jedna to WordPress. com a druga WordPress. org. Pierwsza propozycja to platforma stworzona z myślą o blogerach i służy do blogowania. Dużym ułatwieniem w tym wypadku jest możliwość skorzystania z gotowego szablonu, który oczywiście nic nie kosztuje. Dzięki stronie na tej platformie, można obserwować innych blogerów, dodawać wpisy, wrzucać grafiki i zdjęcia. Można w dowolny sposób taką stroną zarządzać. Bardzo łatwo można w Internecie namierzyć blogi założone na WordPressie, ponieważ mają one w końcówce adresu wordpress. com. Jeśli zaś chodzi o WordPress. org, to ta platforma służy do tworzenia bardziej profesjonalnych stron internetowych, w tym głównie stron firmowych. Tutaj również są do wyboru różne szablony, dzięki którym można bardzo szybko i sprawnie stworzyć stronę internetową. Warto poświęcić nieco czasu na to, by jak najbardziej uatrakcyjnić taką stronę stworzoną na WordPressie dlatego, że nie wszystkie domyślne szablony są ciekawymi propozycjami. Ale stanowią dobrą bazę do rozbudowania strony internetowej i przyciągnięcia uwagi odbiorców. Można śmiało stwierdzić, że platforma WordPress. org jest bardziej profesjonalna od platformy WordPress. com. Każdy kto szuka poważnej firmy usługowej czy sklepu internetowego o wyrobionej marce, będzie ich szukał pod adresem WordPress. org.

Widać więc, że WordPress ma wiele do zaoferowania. Jego kwintesencją jest prostota, łatwa obsługa, darmowa możliwość tworzenia strony internetowej. Z takiej możliwości często korzystają firmy, które dopiero zaczynają reklamować się na rynku i w Internecie. Dla nich jest to idealna opcja, bo nie muszą nic płacić za stworzenie strony www. Jest to też możliwość dla osób, które chcą założyć ciekawy blog i podzielić się z użytkownikami Internetu swoim życiem, pasją, zainteresowaniami. Prowadzenie blogu na WordPress jest bardzo przyjemne. Można w ten sposób poznać wielu ciekawych ludzi i miło spędzić czas w Internecie. Strona blogu może mieć dowolny wygląd, może być nieco zwariowana, albo zabawna a także całkiem poważna. Wszystko zależy od głównej tematyki blogu, jaki chce się prowadzić. Cały czas można też wprowadzać zmiany na stronie czy to blogu czy strony firmowej, czy na sklepie internetowym. Nie ma w tej kwestii żadnych ograniczeń. Trzeba jednak pamiętać o tym, że stronę stworzoną na tej platformie, również trzeba pozycjonować, by można ją było łatwo znaleźć w sieci.