Czy zarabianie za pomocą bloga, jest możliwe?

Czy zarabianie za pomocą bloga, jest możliwe?

Anno Domini 2019. Modne w tym roku zawody to: lekarz, pracownik IT, trener personalny, bloger/Youtuber. Czy naprawdę można wyżyć z pieniędzy jakie uda się zarobić na prowadzeniu własnego bloga. W zasadzie, w dzisiejszym świecie, jest to chyba marzenie każdego. Robić to co się kocha i jeszcze dostawać za to pieniądze. Pasja, która zamienia się w pracę, bardzo łatwo polubić, ba, nawet pokochać jest ją łatwo, ponieważ nie sprawia ona nam, aż tyle zmęczenia i znużenia, co praca do której chodzimy z przymusu.
Co zrobić, żeby zacząć zarabiać na blogu i skąd w ogóle biorą się z niego pieniądze?

Blog, pierwszy krok.

Zacznijmy od podstaw. Czym jest blog? Z definicji, jest to dziennik sieciowy, który ma odrębne, zazwyczaj posegregowane chronologicznie wpisy. Jego nazwa pochodzi od angielskich słów,,Web log’’ w skrócie blog. Blogerów jest dzisiaj tak wielka ilość, że nazwa bloger, zaczęła być używana, nie jako sformułowanie dotyczące osoby piszącej dziennik internetowy, a sformułowanie określający wykonywany zawód. Tak, prowadzenie bloga stało się zawodem i to takim, w którym można naprawdę sporo zarobić. Gdzie leżą pieniądze i jak je zdobyć?

Content is the king!

Przede wszystkim, wysokość zarobków zależy od tego, jaki blog prowadzimy. Najbardziej pieniężne są wszelkiej maści blogi modowe, później blogi life-stylowe, a później reszta.
W jaki sposób się na nich zarabia? Ano w taki, że prowadząc bloga, reklamujemy produkty, czy też usługi danych firm, w sposób jawny, lub też niejawny. Jak to wygląda? Jeśli reklamujemy produkty/usługi w sposób jawny, to najczęściej są to po prostu wpisy, pokazujące jak dobrze nam się używa danego produktu. Reklamowanie niejawne zaś, dotyczy sytuacji, w których reklamujemy coś, na przykład, wrzucając zdjęcie, kiedy pijemy wodę z filtrującego bidonu, podczas wizyty na siłowni. W zasadzie jest to tylko zdjęcie, ale jeśli mamy wielkie grono obserwujących nasz blog osób, to taka kryptoreklama może dotrzeć do milionów. Zasięg takich kampanii zwiększają dodatkowo wszelkiego rodzaju social media, takie jak facebooku, instagram, snapchat. Sprawia to, że produkt dociera do tak dużej liczby osób, że firma na pewno odczuje zwiększone zainteresowanie ich produktami/usługami. Dlatego współpraca z blogerami jest tak pożądaną formą marketingu. Oczywiście wszystko zależy od tego jak wypozycjonowany jest nasz blog. Jeśli zainwestujemy także w pozycjonowanie, które zapewni wystarczająco wysokie miejsce w wyszukiwarkach, to sukces naszego bloga jest murowany. A skoro mamy sukces, to mamy też pieniądze. I to niemałe.
Dlatego też tak wiele osób pragnie prowadzić swoje blogi i na nich zarabiać. Oczywiście, żeby przebić się przez dzisiejszy gąszcz internetowych blogów, potrzeba naprawdę dobrego pomysłu, lekkiego pióra, oraz najzwyklejszego uparcia. Jeśli porządnie się zaweźmiemy, to cel nie będzie tak odległy, jak się wydaje. Wiele osób zaczynało prowadzenie blogów od zera, a teraz są osobami, których blogi przynoszą im bajońskie sumy. Warto więc spróbować swoich sił. Próba, nie strzelba!