Czym właściwie jest AdWords?

Czym właściwie jest AdWords?

Każdego dnia internauci na całym świcie wpisują w Google miliony przeróżnych zapytań.
Wśród nich jest naprawdę duży procent tych, które dotyczą kupowania Online, czyli konkretnych rodzajów sklepów, kontentych produktów, czy też usług. Każdy z nas robi to codziennie i co ciekawe, tak weszło nam już to w nawyk, że nawet nie zastanawiamy się, kiedy to robimy. Chcesz znaleźć jakąś dobrą pizzerię w mieście do którego właśnie przyjechałeś. Co zrobisz? Tak, wpiszesz w google frazę,,pizzera Warszawa’’, klikniesz szukaj i sprawdzisz wyniki. To jest już tak naturalne, że ciężko teraz sobie wyobrazić sobie życie bez wyszukiwarki Google. Podobno w jakimś stopniu upośledza to nasz mózg, ponieważ nie staramy się już sami znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania, tylko zdajemy się na wyszukiwarki. Być może tak jest, ale zostawmy to specjalistom od socjologii i psychologii. My wróćmy do wyszukiwarek i tego w jaki sposób z nich korzystamy i czym w tym wszystkim jest AdWords, zwane także jako Google Ads.

Dlaczego warto płacić za reklamę?

Wyszukując czegoś w Google, rzadko kiedy klikamy w kolejne strony wyszukanych dla nas wyników. Zazwyczaj zadowalamy się pierwszymi wynikami z góry. Jako pierwsze wyświetlają nam się zawsze reklamy AdWords, dopiero następnymi, są wyniki organiczne.
Jeśli zależy nam na jak największym ruchu na naszej stronie powinniśmy zainwestować zarówno w pozycjonowanie, ale także w Google Ads, zwane także AdWords.
W jaki sposób to działa i jak duże pieniądze trzeba wydać, żeby nam się to opłaciło?

Chytry traci dwa razy!

Wiadomo, że jak człowiek zaczyna oszczędzać na tym, co ma przynosić mu zysk, to nigdy nic z tego nie będzie. Żeby odnieść sukces, potrzebne są śmiałe decyzje i ryzyko. Decydując się na Google Ads nie płacimy wcale dużych pieniędzy, a wykupienie usługi od Google, może znacznie przełożyć się na sukces naszej witryny w Internecie. Im więcej kliknięć, tym większy ruch, na naszej stronie, a co za tym idzie, większa ilość pieniędzy na naszym koncie.
Co ciekawe, badania pokazują, że reklamy AdWords są bardzo,,klikalne’’ i generują naprawdę spory ruch na stronach. Ludzie świadomie klikają w reklamy, gdy potrzebują konkretnych towarów, usług czy sklepów. Tak naprawdę każdy z nas ma w sobie coś z lenia. Zwyczajnie nie chce nam się wertować setek stron wyników wyszukiwań, skoro pod nosem mamy to, czego nam potrzeba. Być może jest to także skutek tego, że żyjemy dziś bardzo szybko. Czas jest na wagę złota, każdego gonią terminy z pracy i po prostu nie mamy czasu na bezsensowne wertowanie setek stron. Bierzemy to, co jest najbliżej, bo oszczędza to nasz czas. A skoro oszczędza to nasz czas, to także nasze pieniądze, bo w dzisiejszym świecie czas, to pieniądz. Decydując się na Google Adwords za niewielkie pieniądze, będziemy w stanie wygenerować naprawdę spory ruch na naszej stronie. Jeśli dodamy to tego także pozycjonowanie, to sukces mamy murowany. Z Google Ads możemy ustalać jaki budżet chcemy przeznaczyć na dany miesiąc na reklamy od Google. To świetne rozwiązanie, pozwalające ograniczyć reklamy, kiedy nasz budżet nie pozwala na nadprogramowe wydatki.