Jak pozycjonowanie, wpływa na sukces Twojego biznesu?

Jak pozycjonowanie, wpływa na sukces Twojego biznesu?

Każdy z nas, codziennie wpisuje w wyszukiwarkę dziesiątki pytań. Tak bardzo się już do tego przyzwyczailiśmy, że w zasadzie nikt, już się nad tym nawet nie zastanawia. Chcesz się czegoś dowiedzieć? Naturalnym będzie wpisanie odpowiedniego hasła w wyszukiwarkę i gotowe. Szukanie w Google jest szybkie, proste i przyjemne. A skoro takie jest, to czemu nie mamy z tego korzystać? Z wyszukiwarek codziennie korzystają miliony ludzi i to właśnie dlatego cieszą się one, tak wielkim zainteresowaniem i przydatnością. Największa i oczywiście najbardziej rozpoznawalna, to Google, ale jest też szereg innych, które są równie dobre. Yahoo, Bing, polski Nekst. Jeśli prowadzisz swój biznes i masz stronę internetową, zapewne nie raz zetknąłeś/zetknęłaś się ze sformułowaniem,,pozycjonowanie’’. Cóż to takiego jest i dlaczego niektórzy płacą specjalistycznym firmom za usługi, takie jak pozycjonowanie strony?

Kto pierwszy, ten lepszy.

Pewnym jest, że większość Twoich klientów korzysta z wyszukiwarki internetowej. Jest to z wielkim prawdopodobieństwem, wyszukiwarka Google. I jak myślisz, w jaki sposób korzystają oni z tej wyszukiwarki? W prawie wszystkich przypadkach, jeśli szukamy czegoś, co nas interesuje, to klikamy w pierwsze strony, które pojawiają się po wyskoczeniu wyników. Po prostu jest to oszczędność czasu i po co mielibyśmy szukać pożądanego produktu/sklepu/usługi, skoro wyskakuje nam ona w pierwszej kolejności. Dlatego też nie zastanawiamy się nawet, czy być może na następnych stronach znajdziemy coś lepszego. To co mamy od razu, o wiele bardziej do nas przemawia. Wszystkie badania wskazują, że właśnie taka jest ludzka natura. Jeśli nie musimy czegoś robić, to sami z siebie tego nie robimy. Marnowanie czasu, energii i uwagi. Doskonale wiedzą to specjaliści z Google, którzy dzięki zaobserwowaniu tego trendu, stworzyli płatne reklamy AdWords, dzięki którym nasz sklep/strona/usługa, wyświetlają się jako pierwsze. No tak, ale co jeśli ktoś jest na tyle uprzedzony do reklam, że gdy tylko zauważy niebieski prostokąt z napisem reklama, to specjalnie nie kliknie na niego? Właśnie wtedy zaczynają się wyniki organiczne wyszukiwarki, na których kolejność, ma właśnie wpływ owo magiczne pozycjonowanie.

Wiedza, to do potęgi klucz.

Jeśli mamy własną firmę oraz poświęconą jej stronę internetową, bardzo roztropnym i przyszłościowym posunięciem, będzie zainteresowanie się pozycjonowaniem stron. Pozycjonowanie wpływa na to, gdzie wyświetlana jest nasza strona, po wpisaniu w wyszukiwarkę konkretnej frazy. Im wyżej będziemy w wyszukiwarce, tym większy będziemy mieli ruch na naszej stronie. Większy ruch, to większe pieniądze. Jest wiele firm, które profesjonalnie zajmują się pozycjonowaniem stron. Warto zainwestować w to swoje pieniądze, ponieważ będzie to długofalowa inwestycja, która zacznie przynosić nam zyski stopniowo, ale bardzo zauważalnie. Dziś w zasadzie cały świat przeniesiony jest do Internetu. Sieć stała się miejscem, gdzie ludzie handlują, poznają się, rozmawiają. Właśnie dlatego pozycjonowanie to przyszłość!