Jaki wpływ na certyfikat SSL na pozycjonowanie?

Jaki wpływ ma certyfikat SSL na pozycjonowanie?

Jak wszyscy wiemy, dzisiaj pozycjonowanie jest, tak naprawdę w cyberprzestrzeni wszystkim. To dzięki pozycjonowaniu, nasza witryna wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie, mamy więcej odwiedzin na naszej stronie i jest większy ruch. Większy ruch, to większy przychód. Dlatego właśnie pozycjonowanie jest ostatnio tak bardzo opłacalne. Istnieją już firmy, które od lat profesjonalnie zajmują się windowaniem witryn swoich klientów w wyszukiwarkach. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, lecz, jak się pewnie domyślacie, nie jest też tanie. Za wszystko w życiu musimy płacić, tym bardziej za pozycjonowanie. Bo to właśnie od pozycjonowania, w dużej mierze, zależy nasz sukces w Internecie. Jeśli mamy sklep internetowy, to cóż z tego, że będziemy oferowali świetnej jakości produkty, jeśli nikt na nasz sklep nie trafi. Pozycjonowanie jest jak zapraszanie ludzi z ulicy, do naszego internetowego sklepu. Generuje klientów i generuje zysk, dlatego jest tak ważne. Jak realnie możemy jeszcze wpłynąć na pozycjonowanie naszej strony? Świetnym przykładem realnego czynnika, który wyszukiwarka bierze pod uwagę, podczas sortowania stron, jest certyfikat SSL. Cóż to takiego?

Zielona kłódeczka.

Certyfikat SSL, czyli tak zwana zielona kłódeczka, to nic innego, jak szyfrowanie danych, na naszej stronie internetowej. To właśnie dzięki szyfrowaniu, dane naszych klientów, którzy pozostawiają je w naszej witrynie są bezpieczne. A jak doskonale wiemy, cyberprzestępczość rozwija się wprost proporcjonalnie, do rozwoju Internetu. Dzisiejszy cyberprzestępcy, mają niezliczone metody na to jak oszukiwać i okradać ludzi. Niewiedza internautów działa tutaj katastrofalnie, na ich niekorzyść. Często nagłaśniane są sytuacje, kiedy to Janusz Kowalski odebrał maila ze swojego banku. Prosili o audyt i podanie hasła. Pan Janusz, pewien, że ma przed sobą stronę swojego banku, bo przecież wszystko takie same, wpisuje hasło i pieniądze z jego konta ulatniają się jak kamfora. Takich sytuacji jest niestety coraz więcej, a ludzie nie sprawdzają od kogo dostają maile. Strona, owszem, może być identyczna do strony naszego banku, ale właśnie od tego jest zielona ikona kłódki, w rogu przeglądarki. Wystarczy w nią kliknąć i sprawdzić czy certyfikat jest aktualny i autentyczny. Tak właśnie działa certyfikat SSL. Uwiarygodnia naszą witrynę w oczach, zarówno internautów, jak i samej wyszukiwarki Google.

Skoro coś jest bezpieczne, to musi iść wyżej.

Wiemy, że algorytm Google, jako jedne z setek czynników uwzględnia właśnie certyfikat SSL. Dzięki niemu nasza strona jest wiarygodna i bezpieczna. A skoro tak, to wiadome, że będzie szła wyżej w pozycjonowaniu. Właśnie dlatego SSL tak bardzo może pomóc nam w pozycjonowaniu naszej strony internetowej. Coraz większą uwagę, przywiązuje się do bezpieczeństwa w Internecie i warto jest podążać za tym trendem, ponieważ skoro samo Google bierze go po uwagę przy pozycjonowaniu, to jest to naprawdę ważna i istotna sprawa.
Dlatego też zwracajmy uwagę na owe zielone kłódeczki i sami wykupmy certyfikat SSL dla naszej strony internetowej.