Nowy produkt w ofercie – jak go zareklamować?

Sklepy internetowy to najlepszy sposób na sprzedać produktów nie tylko lokalnie, ale też i z większym zasięgiem. Sklepy internetowe kierują swoją ofertę do wszystkich mieszkańców kraju a także do zagranicznych sąsiadów. W dzisiejszych czasach nie jest żadnym problemem wysłanie paczki z zamówionym towarem w odległe miejsce w kraju czy za granicą. Dlatego też sklepy internetowe, cieszą się tak ogromną popularnością, bo ludzie nie muszą jeździć po mieście, by zrobić zakupy. Mogą je zrobić siedząc wygodnie w swoim domu i pijąc kawę, nie męcząc się, nie brudząc, nie denerwując. Jednak sklepów internetowych jest tak dużo, że trzeba się w jakiś sposób wybić na tle konkurencji, a już szczególnie wtedy gdy ma się jakieś nowe produkty do zaoferowania. Jak więc zwiększyć świadomość nowego produktu w Internecie, tak by działania przyniosły oczekiwane skutki? Wystarczy zastosować się do kilku poniższych porad.

Najprostsze metody

W Internecie aż się roi od różnych produktów na sprzedaż. Wiele z nich pozostaje anonimowa, bo nie mają one odpowiedniej reklamy i nie trafiają do odbiorcy. Jak więc można łatwo zauważyć, najważniejszą kwestią w budowaniu świadomości produktu w sklepie, jest jego odpowiednia reklama. Przede wszystkim trzeba się zastanowić, do jakiej grupy odbiorców chce się trafić ze swoim produktem. Czy mają to być młodzi użytkownicy Internetu, osoby dojrzałe, kobiety czy mężczyźni, rodzice czy osoby samotne. Bardzo ważne jest by precyzyjnie określić grupę docelową, bo wtedy łatwiej jest umieścić reklamę w odpowiednim miejscu. Jeśli już dłuższy czas ma się sklep i chce się jedynie zareklamować nowy towar w sklepie, wtedy łatwiej jest to zrobić, bo już wcześniej zamieszczało się jakąś reklamę w Internecie dla tego sklepu. Gorzej, gdy sklep dopiero co powstał i musi sobie wyrobić markę. Na pewno bardzo pomocne w budowaniu świadomości nowego produktu w Internecie, będą social media. Aby wypromować dany produkt, wystarczy zrobić na portalu społecznościowym konkurs, w którym główną nagrodą będzie właśnie ten produkt. Oczywiście warto przy tym wspomnieć o tym, jakie zalety ma główna nagroda, do czego służy i komu posłuży. W ten sposób bardzo łatwo można dany produkt zareklamować i to bez większego wysiłku, ponieważ użytkownicy internetowi, sami będą nagłaśniać informacje o konkursie, zwłaszcza jeśli jest to warunkiem wzięcia udziału w takim konkursie. Social media ułatwiają też marketing szeptany. Wystarczy więc umieścić informacje o nowym produkcie na jednej z grup dyskusyjnych i monitorować rozszerzanie się tej informacji w sieci. Tak samo działają też fora internetowe, które są równie pomocne w promocji marki i danego produktu. Wystarczy zapisać się do grup dyskusyjnych, których tematyka jest podobna do profilu naszego sklepu. W takim miejscu jak najbardziej można dodawać wpisy na temat nowej oferty. To nic nie kosztuje a takie wpisy na pewno znajdą odbiorców. Jeszcze inną propozycją jest e-mail marketing. Jeśli ma się już zbudowaną bazę e-mailową, wówczas można swoim stałych klientom porozsyłać reklamę nowości, która wchodzi do sklepu. Z pewnością stali klienci będą bardzo zainteresowani takim produktem i docenią trud włożony w kampanię reklamową nowego produktu.

Zdjęcia to podstawa

Bardzo ważną kwestią, przy promowaniu nowego produktu, jest przedstawienie tego produktu na zdjęciu. Najlepiej jest zrobić całą sesję zdjęciową, w profesjonalnym studiu, które zajmuje się reklamą produktów. Taka profesjonalna sesja ukaże wszystkie walory danego produktu, przedstawi je w najlepszym świetle. Odbiorcy internetowi zwracają ogromną uwagę na wizualną część reklamy, zdjęcia nowego produktu są więc niezbędne w odpowiedniej jego promocji. Nie wystarczy jedynie pokazać produkt w jego tradycyjnej postaci, dobrze jest też zaprezentować ten produkt w użyciu czyli w ruchu. W ten sposób można nasunąć myśl klientowi ma temat tego, w jaki sposób będzie on mógł ten produkt wykorzystać. To z pewnością bardziej zachęci go do zakupu.

Kilka dodatkowych sposobów na promocję produktu

Produkt można też wypromować na kilka innych sposobów. Na pewno ciekawą propozycją dla klientów sklepu internetowego, będzie zniżka na przedsprzedaż tego produktu. Bardzo często takie zagranie robią internetowe księgarnie ale nie tylko one. Atrakcyjna zniżka cenowa a do tego możliwość kupienia produktu przed innymi, jest bardzo dobrym zagraniem marketingowym, który dodatkowo buduje świadomość nowego produktu w Internecie. Ponadto produkt można połączyć z innym produktem, który już wcześniej był w ofercie i który cieszył się zainteresowaniem klientów. W ten sposób stworzy się zestaw, który będzie nie tylko atrakcyjnie się prezentował, ale będzie też dużo tańszy, niż gdyby kupiło się ten produkt w pojedynkę.

W przypadku promocji produktów, które już jakiś czas są na stronie sklepu, ale nie cieszą się zbytnią popularnością, w promocji pomogą również rzetelne opinie na temat tego danego produktu. Odbiorcy bardzo sobie cenią szczerze opinie innych użytkowników danego produktu, są one dla nich najbardziej wiarygodne. Nic więc dziwnego, że produkt, który ma wiele pozytywnych opinii, łatwiej wpadnie w oko i zainteresuje odbiorcę, niż taki, który nie posiada żadnych opinii. Aby wypromować jakiś produkt, trzeba też bardzo się przyłożyć przy tworzeniu opisu tego produktu a więc popracować nad treścią. Musi ona być dopracowana i dopieszczona pod każdym względem. Ma być krótka, treściwa i rzetelnie opisywać dany produkt. W opisie muszą się znaleźć informacje na temat nazwy produktu, ceny, kosztu i sposobów dostawy, materiału wykonania, wagi, wymiarów, przeznaczenia. Te informacje są bardzo ważne dla odbiorców, jeśli więc ich zabraknie to klient się zniechęci i nie wróci więcej na taką stronę sklepu internetowego. Warto więc to wszystko przemyśleć i zastosować się do tych porad, jeśli chce się wypromować produktu w swoim sklepie.