Po jakim czasie można spodziewać się efektów pozycjonowania?

Po jakim czasie można spodziewa się efektów pozycjonowania?

W dzisiejszym świecie czas to pieniądz. Wiedzą to bardzo dobrze, wszyscy biznesmeni i przedsiębiorcy. Każdego z nas gonią terminy i chcemy wykonywać swoją pracę solidnie, ale także jak najszybciej. Pośpiech jest zazwyczaj złym doradcą, dlatego ważne jest, aby nie dać się zwariować. To samo tyczy się cyberprzestrzeni. Pozycjonowanie jest bardzo świeżą i prężnie rozwijającą się branżą. SEO istnieje, tak naprawdę dopiero od dwudziestu lat, dlatego wszystkie trendy kreują się na bieżąco. Pierwsze algorytmy Google są prymitywne, jeśli popatrzymy jak skomplikowane są one dzisiaj. Dziś Google bierze pod uwagę setki różnych składowych przy pozycjonowaniu stron. Warto dodać tutaj, że Google zmienia swoje algorytmy aż 500-600 razy, zaledwie w ciągu jednego roku. To świetnie ukazuje, jak bardzo ta branża się zmienia i jak bardzo trzeba być na bieżąco, jeśli chce się być na szczycie.
Jeśli mamy własną stronę i zleciliśmy profesjonalnej firmie pozycjonowanie tejże strony, to jak długo może to potrwać? Prawda jest taka, że jeśli firma oferuje błyskawicznie szybkie efekty, to jest to wierutne kłamstwo. W SEO nie da się osiągnąć zaskakujących efektów z dnia na dzień. To jest po prostu nie możliwe, ponieważ potrzeba do tego czasu. Czasu w którym nasza strona, systematycznie i długofalowo będzie pięła się w górę, w wyszukiwaniach Google.

Czyli ile?

To pytanie nurtuje każdego, kto zajął się pozycjonowaniem własnej strony. Jesteśmy przyzwyczajeni dzisiaj do tego, że wszystko dostajemy najszybciej, jak to tylko możliwe. Kurier, zakupy przez Internet, obiad w restauracji. Wszystko ma być najszybciej, jak to tylko jest możliwe. W SEO najważniejsze jest powolne, systematyczne i długotrwałe działanie. Tutaj niczego nie przyspieszymy, nerwowym klikaniem w banery. W branży SEO zwykło się mawiać, że pozycjonowanie jest maratonem, a nie sprintem. To porównanie świetnie ukazuje z czym mamy do czynienia. Maraton jest długotrwały i żmudny, ale gdy dobiegniemy do mety, to sukces smakuje wyśmienicie. Tak samo jest z pozycjonowaniem. Nie da się wypozycjonować strony w dobę. To jest po prostu niemożliwe. Lecz jeśli wykażemy się cierpliwością, to dobrze ukierunkowane działania, przyniosą nam korzyści na długie miesiące, a czasami nawet, na lata.

Pieniądze sprawią, że czas popłynie szybciej?

Cóż, logiczne jest, że jeśli przeznaczymy na pozycjonowanie, większą sumę pieniędzy, to tempo pozycjonowania, będzie statystycznie szybsze. Oczywiście same pieniądze nie zrobią tutaj nic, jeśli nie będą dobrze spożytkowane. Spójna, logiczna i prawidłowo przemyślana kampania, jest tutaj rzeczą najważniejszą. Bez dobrego planu, pomimo dużej sumie pieniędzy, nie będzie z pozycjonowania nic. Tylko dobrze zaprojektowana kampania, podparta dużą sumą pieniędzy, przyniesie upragniony sukces. Dlatego pieniądze, nie są jedynym czynnikiem, który wpływa na to, ja szybko widzimy efekty pozycjonowania naszej strony.
Trzeba pamiętać, że jak ktoś mówi w branży SEO, że jest błyskawicznie szybki, to musi kłamać. Tutaj wszystko dzieje się swoim rytmem.