Reklama na YouTube, to świetny pomysł na korzystne pozycjonowanie!

Reklama na YouTube, to świetny pomysł na korzystne pozycjonowanie!

Telewizja staje się coraz mniej popularna. Nie chodzi tutaj, o ogólne stwierdzenie, tylko tak mówią badania przeprowadzane przez wiele naukowców. Pokolenie, które wychowywało się już z dostępem do Internetu, to właśnie z sieci czerpie wszystkie informacje i wiadomości. Telewizja jaką znamy przechodzi do lamusa, czy nam się to podoba czy nie. Z resztą trudno się dziwić, skoro w ramówce wielu stacji widnieją tylko paradokumentalne potworki, które straszą sztywną grą aktorską i fabułą niską, niczym krasnoludki od królewny Śnieżki.
Co innego YouTube. Wiadomo, że i tutaj zdarzają się twórcy, którzy delikatnie mówiąc, inteligencją nie grzeszą, ale jest tu o wiele więcej wartościowej treści, niż w popularnych kanałach telewizyjnych. Warto zauważyć, że w sieci i na YouTube także są różnego rodzaju reklamy. Nie są one natomiast, aż tak nachalne, jak ma to miejsce w wypadku reklam telewizyjnych. Tutaj są one opcjonalne, zawsze możemy je wyłączyć, albo dać zarobić twórcy, poprzez ich obejrzenie. Nie trwają one też, tak długo, jak ma to miejsce w telewizji. Telewizyjne pasmo reklamowe trwa zazwyczaj od kilku, do nawet kilkunastu minut, a YouTubowe reklamy to góra 3 minutowe filmiki – to te już naprawdę długie.
Dlatego też wiele osób dostrzegło, że można w bardzo prosty sposób, zyskać naprawdę spory efekt marketingowy, który będzie nawet o wiele bardziej skuteczny, niż stara reklama telewizyjna!

Sieć jest teraz wszystkim!

Świetnym pomysłem na reklamę w sieci, będzie zmontowanie filmiku, który ma przyciągnąć na naszą stronę internetową/sklep/blog. Jeśli nie mamy tego typu materiałów, rozsądnie będzie zaopatrzyć się w takowe. Dlaczego? Bo YouTube przybiera na sile, jak nigdy dotąd! Jest to najbardziej popularny serwis z wideo w całym Internecie. Reklamę na Youtube można porównać dla starszego pokolenia, jako reklamę w telewizji międzynarodowej. Mniej więcej taki ma ona zasięg. Jeśli zdecydujemy się na reklamę na YouTube, możemy być pewni, że w wielkim stopniu zwiększy to ruch na naszej stronie, a co za tym idzie i pozycjonowanie. Jak wiadomo, każdy chce być w wynikach wyszukiwarki jak najwyżej, dlatego trzeba szukać nowych metod na wybicie się i wypozycjonowanie naszej strony, na jak najwyższym miejscu.

Internet, zamiast telewizji!

Wszystko wskazuje na to, że stara, poczciwa telewizja przestaje być już wiodącym medium. Nie ma się temu co dziwić, ponieważ Internet jest niezależny i potrafi dostarczać nam informację z wielu źródeł. Dlatego też tak dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w reklamę na YouTube. Będzie to działanie przyszłościowe i długofalowe, które przyniesie nam masę korzyści. Najbardziej oglądani YouTuberzy potrafią mieć miliony wyświetleń na swoich filmach. Pomyśl tylko, jeśli te miliony, które oglądają danego YouTubera, zobaczyły by też Twoją reklamę, to zysk i wzmożony ruch na Twojej stronie, byłby bardzo mocno zauważalny. Dlatego trzeba kuć żelazo, póki gorące i zacząć inwestować w reklamy na serwisach internetowych, bo to właśnie tutaj, jest przyszłość, zarówno marketingu, jak i handlu.